Penzion

Penzion Motýlí louka v Železných horách

Penzion Motýlí louka se nachází v malé vesničce jménem Chlum, v půvabné krajině Chráněnékrajinné oblasti (CHKO) Železné hory, v těsné blízkosti přírodní rezervace Vápenice. Zrekonstruované venkovské stavení svým hostům nabízí příjemné ubytování a odpočinek.

K relaxaci slouží velká oplocená zahrada.

V přízemí najdete rozlehlou společenskou místnost s krbem spojenou prosklenými dveřmi se zahradní terasou a společnou kuchyň vybavenou el. sporákem, mikrovlnou troubou, topinkovačem, lednicí, mrazákem, myčkou na nádobí.

V prvním patře je možnost ubytování v prostorném apartmá 1+1 pro 4 osoby, dále v jednom jednolůžkovém pokoji s možností přistýlky, jednom dvoulůžkovém a jednom čtyřlůžkovém pokoji.

Ve druhém podkrovním patře se nachází pokoj se sníženým podhledem, který je vybaven dvěma dvoulůžkovými postelemi.Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení.

CHKO Železné hory nabízí širokou škálu přírodních krás. Toulky přírodou můžete uskutečnit pomocí značených turistických, cykloturistických a jezdeckých tras, pěšky, na kole i koňmo - vzhledem k existenci koňských rančů (např. Kovářov) a jezdeckých stanic (Krásné). V zimních měsících můžete využít udržované běžecké trasy v blízkosti penzionu a Ski areál Hlinsko. V obci Krásné, vzdálené 3 km od Chlumu, se nachází obchod s potravinami, restaurace a tenisové hřiště.

Rezervace pokoje